De Bijbel is WAAR
 Stichting de Bijbel is waar
 
Het herstelde Romeinse rijk

In Daniël 2 wordt een beschrijving gegeven van de droom die koning Nebukadnesar droomde. De Bijbel zegt hierover dat deze droom het einde ter tijden beschrijft (Daniël 2:27). In deze droom krijg Nebukadnesar een blik in de toekomst. Daniël legt aan koning Nebukadnesar uit wat de droom betekend, en hiermee krijgen ook wij inzicht in de dingen die komen gaan. Een groot deel van de profetie (voorspelingen) uit de droom van  Nebukadnesar zijn reeds uitgekomen, alleen het laatste deel wacht nog op vervulling. Betreffende het nog niet vervulde deel van de droom staan verzen 40 tot en met 43 uit Daniël 2 centraal:

40 en een vierde koninkrijk zal hard zijn als ijzer; juist zoals ijzer alles verbrijzelt en vermorzelt; en gelijk ijzer, dat vergruizelt, zal dit die allen verbrijzelen en vergruizelen. 41 En dat gij de voeten en de tenen gezien hebt deels van pottenbakkersleem en deels van ijzer, betekent, dat dit een verdeeld koninkrijk wezen zal: wel zal het iets van de hardheid van het ijzer aan zich hebben, juist zoals gij gezien hebt ijzer gemengd met kleiachtig leem, 42 en de tenen der voeten deels van ijzer en deels van leem; ten dele zal dat koninkrijk hard zijn, en ten dele zal het broos zijn. 43 Dat gij gezien hebt ijzer vermengd met kleiachtig leem, betekent: zij zullen zich door huwelijksgemeenschap vermengen, maar met elkander geen samenhangend geheel vormen, zoals ijzer zich niet vermengt met leem.

In de droom van Nebukadnesar wordt een beschrijving gegeven van de de vier wereldrijken die over de wereld zullen heersen. De geschiedenis kennende weten wij nu welke rijken in de droom van Nebukadnesar werden beschreven. Het eerste rijk, van goud, is het rijk van Babel (in het huidige Irak) met koning Nebukadnesar als koning. Het tweede rijk was het rijk van de Perzen en het derde rijk het rijk van de Grieken. Het vierde rijk is het Romeinse rijk. Daniël beschrijft dat na het vierde rijk het oordeel zou volgen, en Jezus terug zou komen. Is de profetie uit Daniël hier dan niet juist. Velen redeneren dat het Romeinse rijk is verdwenen en deze profetie dus niet geheel juist is. Hoe kan het eerste deel van de profetie zo accuraat, tot op de exacte jaartallen kloppen en het laatste deel niet. Wellicht zien wij hier een ander iets over het hoofd. Bestaat het Romeinse rijk nog steeds? Is het Romeinse rijk ooit weggeweest? Als het eerste deel van de droom Nebukadnesar juist is, dan het laatste deel toch niet onjuist zijn. De enige logische conclusie is dan dat het Romeinse rijk nooit (echt) weg is geweest. Is onze democratie, rechtssysteem en manier van denken niet geïnspireerd en doordrenkt van Romeinse denkbeelden? Heeft de kerk van Rome, Katholieke kerk, niet de rol van de keizer en senaat overgenomen, met name in de middeleeuwen? Het Romeinse rijk is misschien onder de oppervlakte verdwenen, maar nooit weggeweest. Dit lezen we ook in Openbaring 17: 8

Het beest dat je zag, was, en is niet; het stijgt binnenkort op uit de onderaardse diepte en zal vernietigd worden.

In dit vers spreekt Johannes van het opstijgen uit de diepte van het beest. Het beest wordt in de Bijbel geassocieerd met het laatste wereldrijk, de voltooiing van de droom van Nebukadnesar, het herstelde Romeinse rijk.

Welk deel van onze huidige wereld komt dan in aanmerking om ‘op te stijgen uit de diepte’ om de  profetie uit Daniël 2 te vervullen.  Het mag duidelijk zijn dat de voeten, zoals beschreven in Daniël 2 vers 41, een voorzetting zijn van de benen zoals beschreven in de droom. Het is dan ook niet meer dan logisch dat de geografische ligging van ‘het beest’ overeenkomt met de Romeinse rijk van weleer. Europa komt dan als enige werelddeel in aanmerking. Europa werd na de top in Nice (in 2000) een reus op lemen voeten genoemd. Het is werkelijk wonderbaarlijk wat wij vandaag de dag om ons heen zien gebeuren. De eenwording van Europa lijkt een wonder. Landen geven vrijwillig hun autonomie op zonder daarvoor oorlog te voeren, dit is in de hele geschiedenis van Europa nog nooit geschied, zeker niet op deze schaal. Aan de andere kant blijft Europa verdeeld. Het ene land maakt wel gebruik van de Euro als betaalmiddel, de ander niet. Het ene land is voor een grondwet, de ander niet. Dit komt overeen met hetgeen we lezen in Daniel 2: 43: zij zullen zich door huwelijksgemeenschap vermengen, maar met elkander geen samenhangend geheel vormen, De EU is de huwelijksgemeenschap, de onderlinge verdeeldheid over vele thema’s zorgen ervoor dat de EU geen samenhangend geheel vormt. De beschrijving uit Daniël 2 vers 43 komt prima overeen met de Europese Unie.

Het wachten is enkel op een sterke leider die het denken in één richting om kan buigen, en deze man zal snel komen. Deze sterke leider wordt door de Bijbel de antichrist genoemd.

Er zijn christenen die denken dat wij de komst van Christus kunnen bespoedigen. In Daniël 2 vers 45 wordt beschreven dat een steen los komt om de wereldrijken te vermorzelen. Hierna zal Jezus zijn koninkrijk op aarde vestigen. De steen zou de kerk voorstellen, zo zeggen christenen die onder andere de ‘kingdom now’ theologie aanhangen. Door de kerk te laten groeien, des te groter wordt de steen, om de wereldrijken te vermorzelen. Het kan echter nooit zo zijn dat de werken van  mensen de weg voor Jezus vrij maken, alleen God de Vader bepaald en kent de tijd. Geen christen die daar door goede werken of evangelisatie invloed op kan uitoefenen. Deze denkwijze, dat de steen de kerk is, berust op valse vooronderstellingen waarvoor de Schrift geen enkele ruimte geeft. Er is maar één iemand die de macht heeft wereldrijken te verpletteren en dat is Here Jezus Christus zelf, onze rots waarop wij mogen bouwen.

Staat de ‘steen’ op het punt naar beneden te rollen? Volgens Daniël 2 zou dat namelijk betekenen dat de komst van Jezus dichtbij is.

In Daniël 10 (verzen 13 en 20) wordt gesproken over de vorst van de Perzen en de vorst van de Grieken. Ieder wereldrijk heeft een eigen vorst, vermoedelijk betreft het hier engelen die na de rebellie van satan de kant van de boze hebben gekozen. Deze vorsten strijden met de aartsengelen van de Allerhoogste, waaronder de aartsengel Micheal. De vorst van de Perzen heeft na de teloorgang van het Perzische rijk niet stil gezeten. Doormiddel van de Islam heeft deze vorst van de duisternis zijn grip op de wereld verstevigd. De vorst van de Grieken, waarover in Daniël 10 wordt gesproken, heeft als vorst van de wetenschap en de rede (filosofie) de Bijbel in diskrediet gebracht. Deze vorst verstevigd zijn positie nog iedere dag. Europa is volledig in de ban van de vorst van de Perzen en de vorst van de Grieken. Allemaal ter voorbereiding op die ene persoon die de ultieme greep naar de macht op aarde zal doen, de antichrist, bezeten door satan zelf.

Herkent u de tekenen der tijd? Heeft u oog voor het ‘herstelde’ Romeinse rijk? Alles wijst erop dat de ‘steen’ ieder moment kan gaan rollen om de wereldrijken te verpletteren. De economische crisis vraagt om een wereldleider. De Islam neemt een steeds prominentere plaats in de wereld in, evenals de wetenschap en filosofie. Het (volledig) ‘herstelde’ Romeinse rijk kan niet lang meer op zich laten wachten.

Wij mogen weten dat uiteindelijk onze God en Zijn Zoon Jezus Christus zullen overwinnen en voor altijd zullen regeren.

Auteur: A.J.W. Boonstra

  Ga naar EINDTIJD

 
 
 
Designed: Elegant Web Templates
Copyright © www.debijbeliswaar.nl. All rights reserved.